Természettudományos foglalkozások

2019. október-december

A Füleki Gimnázium egyik célja a gömör-nógrádi régió műveltségi szintjének emelése. Jelen pályázat segítségével a természettudományok, főként a matematika, fizika, informatika, biológia és kémia iránt érdeklődő alapiskolás felső tagozatos diákok számára szeretnénk szabadidős tevékenységet kínálni. Célunk a diákok figyelmének ráirányítása a természettudományokra, hogy a későbbiekben, a gimnáziumi tanulmányok után mérnöki pályát válasszanak maguknak.

A természettudományok, főként a matematika, fizika, informatika, biológia és kémia iránt érdeklődő alapiskolás felső tagozatos diákok számára szeretnénk szabadidős tevékenységet kínálni.

Egyrészt rendszeres találkozókat szervezünk nekik, ahol fizikai, kémiai, biológiai megfigyeléseket, kísérleteket végeznek.

Emellett a programozás világába is betekintést nyújtunk a foglalkozásokon.

Programunk nem az a célja, hogy helyettesítsük az alapiskolai természettudományos oktatást, hanem azt kiegészítve megerősítsük a természettudományos műveltséget a diákok körében.

A megvalósult foglalkozásokon az alábbi témákkal ismerkedtek meg a résztvevők:

• MicroBit programozása
  • 3D nyomtatható modellek készítése